online kép - Fájl  tubefájl feltöltés file feltöltés - adja hozzá a fájlokat onlinefedezze fel a legújabb online dokumentumokKapcsolat
  
 

Letöltheto dokumentumok, programok, törvények, tervezetek, javaslatok, egyéb hasznos információk, receptek - Fájl kiterjesztések - fajltube.com

Online dokumentumok - kep
  

Vadas nyúl

hús



felso sarok

egyéb tételek

jobb felso sarok
 
Mézes oldalas szabadban
Sasadi szelet
RÁNTOTT LIBAMÁJ
Petrezselymes vagdalt
Borjúnyelv hidegen
Pulykasróf Franci módra
Póréval töltött vagdalt
Rantott csirke
Vesepecsenye bundaban (5 személy részére)
 
bal also sarok   jobb also sarok

Vadas nyúl


Nyersanyag. 1 nyúlgerinc, 2 hátsó comb, 25 dkg leveszöldség, 8 dkg vöröshagyma, 1 gombafej, 2 babérlevél, 1,5 dkg só, 15-20 szem törött bors, 8-10 szem fenyőmag (borókabogyó), 1 kis kanál majoránna, 1-2 szelet citromhéj, 1,5 -2 dl ecet a páchoz.

Pároláshoz: 8 dkg zsír, 12 dkg füstölt szalonna, 3 dkg liszt, 1 evőkanál 858h72i mustár, 1/2 tubus szardellapaszta (aki nem kedveli, az utóbbit elhagyja), 1 citrom, 3 dkg cukor, 2 dl tejföl, 1 dkg só, 1 középnagyságú gomba.

Készítés: Felhasználás előtt 3-4 nappal a nyulat bepácoljuk. A páclé a következőképpen készül: Annyi vizet forralunk (kb. 2-2,5 liter), amennyi a nyulat jól ellepi, megsózzuk, beletesszük a karikára vágott zöldséget, a felszeletelt hagymát, az elő­írt fűszereket és mérsékelt tűzön, lefedve forraljuk. Amikor a zöldség félpuha, megsózzuk, hozzáadjuk az ecetet, és még 10­-15 percig főzzük. A tűzről levéve, a páclevet teljesen kihűtjük. Az előkészített nyulat ép zománcú lábasba vagy tálba tesszük, a páccal leöntjük. Igen fontos, hogy a páclé teljesen fedje a nyulat, a páclével nem borított hús romlásnak indulhat. Hideg helyen tartjuk, a húst a páclében naponta egyszer-kétszer megforgat­juk. Ha 1-2 nap múlva akarjuk a nyulat felhasználni, a pác­levet forrón öntjük a nyúlra. A forró páclé ráöntése után a nyulat azonnal fordítsuk meg a lében, különben vörös foltos lesz.

Elkészítés előtt a húst vegyük ki a pácléből, öblítsük le, töröljük szárazra. A rudakra vágott füstölt szalonnaszeletekkel tűzdeljük meg. A páclevet szűrjük le egy külön edénybe, a zöldséget tegyük egy lábasba. A tűzdelésnél megmaradt sza­lonnabőrt szeleteljük fel, azt is tegyük hozzá, és a felszeletelt gombát is. A nyulat sózzuk meg, tegyük a zöldségre (a citrom­héjat vegyük ki, ha azzal pároljuk, kesernyés lesz a leve). A zsírt forrósítsuk meg, öntsük le a nyulat a forró zsírral és egy-egy kis forró páclé aláöntögetéssel pároljuk. Amikor a nyúl félpuhára párolódott, tegyük pecsenyesütőbe, szedjük rá a zsírt a lábasból, öntsünk egy kis levet alá és gyakori öntözgetéssel süssük puhára.

Most tegyük a húst pecsenyesütőbe és zsírját ráöntve, forró sütõben, saját zsírjával öntözve gyorsan pirítsuk meg. Leta­karva, tartsuk melegen, míg előkészítjük a mártást. A zöldséget a lábasban jó barnára pirítjuk a hozzáadott cukorral együtt. Szórjuk rá a lisztet, keverjük el, öntsük fel csontlével vagy vízzel. Törjük át, adjuk hozzá a mustárt, szardellapasztát, tejfölt és citromlevet, ízleljük meg, s ha szükséges, adhatunk még bele kevés sót, citromlevet vagy cukrot.

A mártás ne legyen nagyon sűrű. Igen finom ízt, ad a mártás­nak, ha 1-2 kanálnyi fanyar meggy- vagy ribizkelekvárt keve­rünk hozzá. A húst szeleteljük fel, helyezzük a mártásába

és tartsuk mérsékelt melegen kb. 10 -15 percen át.

Tálalásnál a húst tálra rakjuk, elõbb leöntjük kevés mártással, ezután zsemlegombóccal koszorú alakban körülrakjuk; a mártás nagyobb részét külön csészében szolgáljuk fel az asztalra. Zsem­legombócon kívül burgonyakrokett, párolt rizs, makaróni illik hozzá.


Találat: 1012


Felhasználási feltételek